Меню

Консультации: 095 764 50 90, 067 798 42 27, virlicaorgua@gmail.com

ДО УВАГИ ДОПИТЛИВИХ ТА АКТИВНИХ ПОСЛІДОВНИКІВ І НЕБАЙДУЖИХ ДО ТРАДИЦІЇ ВЛГД по К.П. БУТЕЙКО !!!


Шановний ДРУЖЕ! Якщо ти завітав на цей сайт, то ти став на шлях до пізнання ДИХАННЯ ЖИТТЯ. Від всієї душі вітаємо тебе.
Київський центр духовного і культурного надбання Костянтина Павловича Бутейка запрошує всіх допитливих та активних до гуртування, щоб зберігати та передавати КУЛЬТУРУ ДИХАННЯ.

Більш глибоке осмислення (пізнання) «методу Бутейка» відбувається шляхом практичного вивчення свого власного дихання на батьківщині відомого вченого-лікаря в Іваниці-Качанівці-Іржавці-Тростянці-Сокиринцях-Ічні Чернігівської області. Не раз зазначав Костянтин Павлович, що сама природа, дарована Творцем, буде брати участь у процесі сприйняття і засвоєння наукового відкриття «шкідливості глибокого дихання» та методу «вольової ліквідації глибокого дихання» в місцевості, де відбулось їх зародження.

Ентузіастами-продовжувачами справи великих українців прокладено десятки пізнавально-просвітницьких маршрутів, що починаються із Києва (МІСТА МИРУ, ВУЗЛА МУДРОСТІ) та охоплюють надзвичайні зони сили українських козаків-характерників і кобзарів-лірників (свідомо не називаємо їх, даючи можливість тобі, любий друже, самостійно віднайти їх). Під духовним захистом Провидіння кожен зможе увійти до спільноти «Іржавецького Благовісту», яку, як казав Вчитель, «я зібрав тут, щоб запалити серця йти по цьому шляху» ( К. П. Бутейко).

Віриться, що ти, шановний гість сайту, долучишся як і до фестивалів та екскурсій, що проводяться для ознайомлення з Духовною спадщиною Костянтина Павловича Бутейка, та всього Чернігівсько-Ічнянсько-Поліського краю, а також і до благочинних справ по розповсюдженню вчення К. П. Бутейка для збереження РОЗУМНОГО ЖИТТЯ на Землі.

Що як не українська народна пісня, та задушевна бесіда біля вогнища може об'єднати НАЦІЮ у цей непростий час при подоланні захворювань 21 сторіччя.

Заявку на участь і для зворотнього зв'язку надсилайте на адресу: virlicaorgua@gmail.com (www.virlica.org.ua)
Зі щирою повагою до ВАС, шановні Побратими і Посестри, засновники сайту.

 

Фото знак

Фото знак 2

 

Діяльність послідовників К.П.Бутейко із Київського Центра по вивченню Духоної та Нукової спадщини на його Батьківщині в серпні 2021р.

 

 

 

ІРЖАВЕЦЬКИЙ БЛАГОВІСТ


Благовістом називають могутній урочистий дзвін, що гуде від самих низів і, заповнюючи широкий звуковий простір, розсипається ледь чутними обертонами високо вгорі. За звичай такі дзвони мали не менш 2-х тон ваги. Менші за вагою неспроможні були дати повнозвучний благовіст. На триярусній дзвіниці з восьми дзвонів, що була зведена 1794 р. біля Свято-Троїцької церкви (побудованій в 1716-1723 р), де зберігалася Чудотворна ікона Іржавецької Богоматері, найбільший дзвін мав вагу майже 3 тони (2806 кг). Його благовіст у гарну погоду було чутно аж у Прилуках (за 32 км). То ж звукові хвилі Іржавецького благовісту умовно позначаємо обширом у 32 км у діаметрі. Це й буде становити його своєрідну «геогенетичну зону», яка охопить цілу низку добре знаних ще з часів Гетьманщини сел і містечок - полкових і сотенних - як-то Іваниця, Качанівка, Тростянець, Парафіївка, Фастовець, Ічня та інші, аж по самі Прилуки.


Тепер вони географічно майже всі входять до Ічнянської територіальної громади Прилуцького району. Але перелічені назви відносяться до поняття «гео-», що ж до «-генетичні», то тут сумарний облік буде значно ширшим, бо він охопить:
1) - тих людей, що мешкають на даному обширі;
2) - тих визначних для суспільства особистостей (державників, вчених, медиків, діячів культури та ін.), які народилися на окреслених теренах;
3) - тих, хто прислужився славі цього «благовістового» краю своїми ділами, хоча й родом з інших місцевостей і країн.
Поновити знання про діла минувшини спроможні архівні документи, записи із церковних книжок, реєстри шляхти та військових. При нагоді сталася й унікальна за змістом книга «Качанівка. Альбом автографів», видана у Києві 2010 року (326 с.). Керівник проекту С. Лаєвський, автор-упорядник С. Половнікова. Зокрема, саме на її сторінках знаходимо відомості про родини, які в минулому проживали в Іваниці в тому будинку, де згодом народився видатний вчений-медик К. П. Бутейко. Із записів у книзі видно, що це були не просто представники старосвітської шляхти, а значні достойники землі української - освічені, визнані й свідомі свого генетичного коріння.


МИНИЦЬКИЙ Осип Андрійович (1764 - † ?) - поручик, поміщик с. Іваниця Прилуцького повіту. Його маєток, розташований на правому березі річки Смош, згодом був успадкований сином Леонідом. Дружина - Олександра Юріївна Кромида.
МИНИЦЬКИЙ Леонід Осипович (1813 - † ?) - колезький радник. У 1860-1870-х роках - гласний Прилуцького земства, мировий порсередник 2-ї дільниціПрилуцького повіту. Випускник Ніжинської гімназії вищих наук. Син О. А. Миницького. Дружина - Олімпіада Іванівна Кліца (1821-1864) була знайома з Т. Г. Шевченком.
ШЕФФЕР Артур Олександрович (1838 - † ?) - лікар Інституту шляхетних дівчат у Києві. У родині Шефферів під час навчання в Москві мешкав Василь Тарновський. Дружина Анна Олександрівна, уроджена Міницька (1846- † ?) - одружилася у 1866 р. Мала маєток у с. Іваниці Прилуцького повіту. У 1888 р. придбала для місцевої Георгіївської церкви мідне панікадило на 24 свічки.
ШЕФФЕР Олександр Олександрович(1831-1897) - доктор медицини (1861), ординарний професор кафедри загальної терапії та фармакології (1861-1865) Київського медичного інституту. Закінчив медичний факультет Московського університету (1854). Син Олександра Федоровича Шеффера - лікаря Шереметівської лікарні в Москві. (Старший брат Артура).

 

 

Діяльність місцевих громад з популяризації методу Бутейко в Чернігівському краю

Майбутні інструктори та методисти пізнають духовні витоки методу Бутейко К. П. у сердці Чернігівського краю

 

 

Киевский Центр по изучению духовного и научного наследия

 

Киевский Центр по изучению духовного и научного наследия К.П.Бутейко с радостью сообщает, что в честь 69-й годовщины гениального открытия метода ВЛГД , сегодня на Родине К.П.Бутейко в селе Иваница (Черниговская обл.), начались постоянные занятия и обучение активных земляков - односельчан по овладению методикой.
Также предложена концепция реализации Завещания К.П.Бутейко по созданию народных школ, университетов и академии дыхания.

 

 

 

                                                                                           Проект

КОНЦЕПЦІЯ ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТКУ НАРОДНИХ ШКІЛ, УНІВЕРСИТЕТУ ТА АКАДЕМІЇ ДИХАННЯ ЗА БУТЕЙКОМ ( МЕТОД ВЛГД )


Концепція відродження та розвитку народних шкіл, університету, академії дихання за Бутейком  ( або метод вольової ліквідації глибокого дихання)  далі - (Концепція) розроблена  як громадська ініціатива в честь  відзначення 70-річчя методу ВЛГД  ( 7 жовтня 2022 р.) та 100-річчя з дня народження геніального лікаря-вченого Костянтина Павловича Бутейко (23 січня 2023 р.).Наукове та філософське вчення К.П. Бутейка, та запатентований ним метод вольової ліквідації глибокого дихання, є всесвітнім надбанням, яке забезпечує системні функції організму та формує нормальне середовище життєдіяльності людини та суспільства. Методика К. П. Бутейка - це інноваційна модель  недопущення багатьох захворювань. Вона науково обґрунтована, та доведена медичною практикою з історіями мільйонів вилікуваних пацієнтів. Метод високоефективний, не потребує капітальних вкладень, лікарень, ліків. Необхідно тільки бажання та сила волі.На жаль, сьогодні  наукове, культурне та духовне надбання К.П.Бутейка не оцінено на державному рівні,  та не  використовується належним чином, що може призвести  до  непоправної втрати глибинних знань, та нажаль і цілих поколінь, та безневинних дитячих життів.Тим часом, це безцінне надбання, дароване людству геніальним лікарем вченим Костянтином Павловичем Бутейком, як  результат багаторічної наукової та  просвітницької праці Вчителя, та його учнів,   повинно   бути   використано  теперішнім, та передано прийдешнім поколінням у максимально збереженому стані. 
Мета Концепції      Метою  Концепції є:-Збереження духовного та культурного надбання К.П.Бутейка;         - донесення до людей інформації  про ефективність методики Вольової ліквідації глибокого дихання (ВЛГД), навчання та виховання культури дихання;- сприяння  переходу  від глибокого дихання до норми у  всьому;- підвищення рівня інформованості населення з питань норм фізіології дихання, шкідливості звички глибокого дихання, а також активізація участі громадян у діяльності щодо  розширення застосування відкриття К.П.Бутейка в житті.
Об'єкти Концепції 
Об'єктами Концепції є різноманітна структура навчально-освітніх закладів, утворених спільнотами та громадянами: народні школи дихання за методом ВЛГД, народний університет дихання за методом ВЛГД, народна академія дихання за методом ВЛГД. Зазначена структура системи ВЛГД  запропонована автором - К.П.Бутейко,  та передбачає  як  широку передачу отриманих  знань,  та результатів лікування і одуження безпосередньо від людини до людини, а також підготовку кадрів вищого рівня для систематичної роботи щодо впровадження методу ВЛГД на різних рівнях. 
Засоби реалізації Концепції

  Для досягнення мети Концепції передбачається використання прав та свобод громадян, визначені міжнародними документами та національною Конституцією.

  Фінансування  заходів  відродження та розвитку народних шкіл, університету, академії  проводиться  на добровільній основі, без витрат на оплату праці за навчання. Можуть бути залучені благодійні кошти для організаційно-просвітницьких потреб та покриття реальних витрат.  Крім   того, можливі залучені фінансові  ресурси  спрямовуватимуться на  проведення семінарів, конференцій,фестивалів тощо, виконання конкретних проектів в  регіонах.
- Організаційні    засоби.    Організаційне   забезпечення   та координація діяльності щодо реалізації Концепції здійснюватиметься Громадською Радою впровадження духовного та культурного надбання К.П.Бутейка.   До складу Ради входять, за згодою,  методисти методу ВЛГД , а також люба зацікавлена особа, яка освоїла метод та бажаюча  внести свій вклад в загальну добру справу. 
- Науково-методичні засоби.                                 Методологічною   основою   діяльності  є :- теорія захворювання глибокого дихання за К.П.Бутейком;- методичний посібник «Метод вольової ліквідації глибокого дихання(ВЛГД) - метод Бутейко (автор Бутейко К.П.) Метод Бутейко. Досвід впровадження в медичну практику ( на рос. мові). Збірник. Укладач К.П.Бутейко. Київ-Москва -Новосибірськ-Патріот, 1990рік.    Надзвичайно корисними  є також книги методистів - ревізорів професійних лікарів з України О.В.Нестеренко (м.Київ), М.Д.Хруставки (м.Тернопіль), річна школа підготовки інструкторів ВЛГД у м.Слов'янськ очолюваної Аліком Мулахметовим,  а також матеріали, розміщені на сайті  Київського центру по вивченню духовної та наукової спадщини  К.П.Бутейко.
- Інформаційно-освітні засоби.
     З метою поліпшення освіти громадян, народні школи дихання за методом ВЛГД будуть інформаційно-освітніми осередками.  Діяльність учасників шкіл, університету та академії  спрямовуватиметься на розширення   випуску   науково-популярної   та   іншої   літератури, започаткування   серій  відповідних  науково-пізнавальних  телепрограм, відеосюжетів  в соціальних мережах.  Продовжуватиметься робота щодо включення в навчальні плани та  програми навчання у дошкільних установах, середніх та вищих навчальних закладів, знань  про методику нормального дихання. Ініціюватиметься питання про включення методу ВЛГД в протоколи лікувань,   підготовку  і  підвищення кваліфікації спеціалістів (лікарів, педагогів) з питань методики ВЛГД. Знання про те, як правильно дихати, мають стати обов'язковою вимогою для всіх осіб, передусім для майбутніх мам та дітей,  з тим, щоб здорові перестали бути хворими. Вкрай необхідним є розробка та прийняття загальнонаціональної програми з оволодіння культурою дихання серед дітей і дорослих.
Основні напрями діяльності  Основними напрямами  діяльності  є: 
- відродження та розвиток  НАРОДНИХ  ШКІЛ ДИХАННЯ за методом ВЛГД; - створення НАРОДНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДИХАННЯ за методом ВЛГД;-  заснування НАРОДНОЇ АКАДЕМІЇ за методом ВЛГД;    В ШКОЛАХ, які організовуються за ініціативою активних послідовників справи К.П.Бутейко в різних населених пунктах, вестиметься інформування та навчання принципу ВЛГД для майбутніх матерів, дітей, всіх  бажаючих підвищити свій рівень здоров'я згідно з таблицею, розробленою К.П.Бутейко .    В УНІВЕРСИТЕТІ  готуються інструктори-методисти дихання за методом ВЛГД для широкого розповсюдження Методу. Викладання та приймання іспитів  проводитимуть методисти та методисти-ревізори  методу Бутейко із залученням інших  заінтересованих осіб.    В АКАДЕМІЇ збираються провідні спеціалісти, які  глибоко вивчатимуть  вуглецево-кисневу теорію дихання, та доноситимуть важливість теорії Бутейка до органів влади, наукових кіл, громадськості.    Засади створення університету та заснування академії,   програма їх діяльності та учасники визначаються Громадською Радою впровадження духовного та культурного надбання К.П.Бутейка.  
Концепція запропонована для обговорення серед широких верств населення, та висловлення пропозицій, 24 серпня 2021 року в Іваниці - Качанівці - Іржавці, Парафіївці, Ічні,- Чернігівщиниа,Україна.