Меню

Консультации: 095 764 50 90, 067 798 42 27, virlicaorgua@gmail.com

ДО УВАГИ ДОПИТЛИВИХ ТА АКТИВНИХ ПОСЛІДОВНИКІВ І НЕБАЙДУЖИХ ДО ТРАДИЦІЇ ВЛГД по К.П. БУТЕЙКО !!!


Шановний ДРУЖЕ! Якщо ти завітав на цей сайт, то ти став на шлях до пізнання ДИХАННЯ ЖИТТЯ. Від всієї душі вітаємо тебе.
Київський центр духовного і культурного надбання Костянтина Павловича Бутейка запрошує всіх допитливих та активних до гуртування, щоб зберігати та передавати КУЛЬТУРУ ДИХАННЯ.

Більш глибоке осмислення (пізнання) «методу Бутейка» відбувається шляхом практичного вивчення свого власного дихання на батьківщині відомого вченого-лікаря в Іваниці-Качанівці-Іржавці-Тростянці-Сокиринцях-Ічні Чернігівської області. Не раз зазначав Костянтин Павлович, що сама природа, дарована Творцем, буде брати участь у процесі сприйняття і засвоєння наукового відкриття «шкідливості глибокого дихання» та методу «вольової ліквідації глибокого дихання» в місцевості, де відбулось їх зародження.

Ентузіастами-продовжувачами справи великих українців прокладено десятки пізнавально-просвітницьких маршрутів, що починаються із Києва (МІСТА МИРУ, ВУЗЛА МУДРОСТІ) та охоплюють надзвичайні зони сили українських козаків-характерників і кобзарів-лірників (свідомо не називаємо їх, даючи можливість тобі, любий друже, самостійно віднайти їх). Під духовним захистом Провидіння кожен зможе увійти до спільноти «Іржавецького Благовісту», яку, як казав Вчитель, «я зібрав тут, щоб запалити серця йти по цьому шляху» ( К. П. Бутейко).

Віриться, що ти, шановний гість сайту, долучишся як і до фестивалів та екскурсій, що проводяться для ознайомлення з Духовною спадщиною Костянтина Павловича Бутейка, та всього Чернігівсько-Ічнянсько-Поліського краю, а також і до благочинних справ по розповсюдженню вчення К. П. Бутейка для збереження РОЗУМНОГО ЖИТТЯ на Землі.

Що як не українська народна пісня, та задушевна бесіда біля вогнища може об'єднати НАЦІЮ у цей непростий час при подоланні захворювань 21 сторіччя.

Заявку на участь і для зворотнього зв'язку надсилайте на адресу: virlicaorgua@gmail.com (www.virlica.org.ua)
Зі щирою повагою до ВАС, шановні Побратими і Посестри, засновники сайту.

 

Фото знак

Фото знак 2

 

Діяльність послідовників К.П.Бутейко із Київського Центра по вивченню Духоної та Нукової спадщини на його Батьківщині в серпні 2021р.

 

 

 

ІРЖАВЕЦЬКИЙ БЛАГОВІСТ


Благовістом називають могутній урочистий дзвін, що гуде від самих низів і, заповнюючи широкий звуковий простір, розсипається ледь чутними обертонами високо вгорі. За звичай такі дзвони мали не менш 2-х тон ваги. Менші за вагою неспроможні були дати повнозвучний благовіст. На триярусній дзвіниці з восьми дзвонів, що була зведена 1794 р. біля Свято-Троїцької церкви (побудованій в 1716-1723 р), де зберігалася Чудотворна ікона Іржавецької Богоматері, найбільший дзвін мав вагу майже 3 тони (2806 кг). Його благовіст у гарну погоду було чутно аж у Прилуках (за 32 км). То ж звукові хвилі Іржавецького благовісту умовно позначаємо обширом у 32 км у діаметрі. Це й буде становити його своєрідну «геогенетичну зону», яка охопить цілу низку добре знаних ще з часів Гетьманщини сел і містечок - полкових і сотенних - як-то Іваниця, Качанівка, Тростянець, Парафіївка, Фастовець, Ічня та інші, аж по самі Прилуки.


Тепер вони географічно майже всі входять до Ічнянської територіальної громади Прилуцького району. Але перелічені назви відносяться до поняття «гео-», що ж до «-генетичні», то тут сумарний облік буде значно ширшим, бо він охопить:
1) - тих людей, що мешкають на даному обширі;
2) - тих визначних для суспільства особистостей (державників, вчених, медиків, діячів культури та ін.), які народилися на окреслених теренах;
3) - тих, хто прислужився славі цього «благовістового» краю своїми ділами, хоча й родом з інших місцевостей і країн.
Поновити знання про діла минувшини спроможні архівні документи, записи із церковних книжок, реєстри шляхти та військових. При нагоді сталася й унікальна за змістом книга «Качанівка. Альбом автографів», видана у Києві 2010 року (326 с.). Керівник проекту С. Лаєвський, автор-упорядник С. Половнікова. Зокрема, саме на її сторінках знаходимо відомості про родини, які в минулому проживали в Іваниці в тому будинку, де згодом народився видатний вчений-медик К. П. Бутейко. Із записів у книзі видно, що це були не просто представники старосвітської шляхти, а значні достойники землі української - освічені, визнані й свідомі свого генетичного коріння.


МИНИЦЬКИЙ Осип Андрійович (1764 - † ?) - поручик, поміщик с. Іваниця Прилуцького повіту. Його маєток, розташований на правому березі річки Смош, згодом був успадкований сином Леонідом. Дружина - Олександра Юріївна Кромида.
МИНИЦЬКИЙ Леонід Осипович (1813 - † ?) - колезький радник. У 1860-1870-х роках - гласний Прилуцького земства, мировий порсередник 2-ї дільниціПрилуцького повіту. Випускник Ніжинської гімназії вищих наук. Син О. А. Миницького. Дружина - Олімпіада Іванівна Кліца (1821-1864) була знайома з Т. Г. Шевченком.
ШЕФФЕР Артур Олександрович (1838 - † ?) - лікар Інституту шляхетних дівчат у Києві. У родині Шефферів під час навчання в Москві мешкав Василь Тарновський. Дружина Анна Олександрівна, уроджена Міницька (1846- † ?) - одружилася у 1866 р. Мала маєток у с. Іваниці Прилуцького повіту. У 1888 р. придбала для місцевої Георгіївської церкви мідне панікадило на 24 свічки.
ШЕФФЕР Олександр Олександрович(1831-1897) - доктор медицини (1861), ординарний професор кафедри загальної терапії та фармакології (1861-1865) Київського медичного інституту. Закінчив медичний факультет Московського університету (1854). Син Олександра Федоровича Шеффера - лікаря Шереметівської лікарні в Москві. (Старший брат Артура).